Johana Spáčilová

 
 

Jezdecká show, pestré programy s koňmi na klíč

SHOW

Johana Spáčilová se vystupováním a show s koňmi zabývá již od roku 1996 kdy jste jí mohli spatřit jako malou indiánskou dívku na strakatém hřebci plemene welshpony v dnes již zaniklém westernovém městečku ve Vestci u Prahy. Od té doby má za sebou stovky show a vystoupení s koňmi.

Za jeden z těch větších úspěchů se dá bezesporu považovat účinkování na noční jezdecké show ve francouzském Salieau kde vystupovala po boku Sylvie Willms (hvězda jezdecké show Appasionata).

Je zakladatelkou a managerem České barokní společnosti. Společně s jejími členy pro Vás připravila již mnoho komponovaných programů, jezdeckých ukázek a show.

Jako horsemaster pracovala např. na projektech Koně na jevišti, Black Horse show, Návrat mušketýrů na zámek Sychrov, noční show v Lysé nad Labem 2013 a 2014 apod.


RODEO


Johana se téměř 8 let věnovala závodní kariéře v rodeovém ježdění. Jako první žena v ČR na ofic. závodech skočila tzv steer wrestling. V roce 1999 získala 3. místo v seriálu závodů WI-CZ, v roce 2000 3. místo ve velké ceně WI-CZ a v roce 2002 vybojovala titul vicemistryně republiky v rodeu, mistrovský titul v team penningu a celkové třetí místo v calf ropingu, to vše na klisně Akičita se kterou získala mnoho umístění nejen v ČR.


V roce 2014 si pořídila novou závodní naději 10ti letého valacha plemene appaloosa a tak jí v sezóně 2015 budeme moci zase vídat na rodeových kolbištích.DÁMSKÉ SEDLO


Od roku 2003 se intenzivně zabývá také dámským ježděním. V roce 2006 se poprvé zůčastnila MČR v dámském ježdění kde získala 3. místo v jízdě elegance a první místo v jízdě zručnosti s lipickým Romeem. Se stejným koněm byla nekolik let také držitelkou neofic. českého rekordu ve skoku v DS - na Svatováclavských slavnostech v Hradci Králové v roce 2005 společně s Romeem překonali 140 cm, což byl úctyhodný výkon především vzhledem k Romeově kohoutkové výšce - 150 cm.


HORSEBACK ARCHERY


V roce 2009 startovala, jako historicky první Čech, na Mistrovství Evropy v horseback archery (jízdní lukostřelba) v Německém Bambergu a získala krásné 29. místo z 60-ti účastníků.

Johana je zástupcem Horseback archery Academy pro ČR. Během roku pořádá semináře nejen s maďarskými lektory. Pokud Vás tento sport zajímá je možné si objednat soukromou zkušební hodinu na ranči Black Riders.POLO


V roce 2011 si díky Šárce Gill poprvé vyzkoušela koňské polo, které jí absolutně nadchlo a kdykoliv to jen trochu jde, snaží se tomuto sportu věnovat. Samozřejmě v Chlumci nad Cidlinou, kde má Gill Polo svou domovskou stáj a super přiježděné polo pony, včetně veškerého vybavení potřebného pro hru.VZDĚLÁVÁNÍ


Johana absolvovala mnoho kurzů se slavnými horsemany a trenéry např. Jean Francois Pignon, Denis Soyer, Céline Willms, Natálie Rychtaříková, Esther Weberová, Lajos Kassai, Marc a Christoph Neméthy, Pedro Torrres a i nadále pokračuje ve svém vzdělávání a to hlavně pod vedením Céline Willms.


CHOV KONÍ


Knabstrupský kůň aneb posedlost puntíky :-) Johana Spáčilová je prvním a zatím jediným chovatelem v ČR, který se věnuje chovu plemene original knabstrupper. Všechna odchovaná hříbata sklízí úspěchy na svodech v zahraničí.


 
 


Nabídka show s koňmi


Garrocha - přeneste se na malou chvíli na Iberský poloostrov...


Ohnivý květ - mystické spojení jezdeckého úmění s ohňem